Jdi na obsah Jdi na menu
 


Právě jde do kin film ......

 


 

AMERIČAN V PAŘÍŽI 

USA, 1951

Nestárnoucí muzikál s Genem Kellym v roli amerického malíře žijícího v Paříži, jenž se zamiluje do mladé Francouzky Lise , která je ovšem zasnoubená s kabaretním zpěvákem. Dechberoucí taneční čísla, Gershwinovy písně, to vše v režii legendárního Vincenta Minnelliho...

 http://www.csfd.cz/film/6746-american-v-parizi-american-in-paris-an/

 

BILLY ELLIOT

Velká Británie/Francie, 2000

Billy během svého pravidelnéhoboxerského tréninku objeví hodinu baletu paní Wilkinsonové (Julie Waltersová) a jeho život se nenávratně změní. Netrvá dlouho a balet chlaapce zcela pohltí. Billy v sobě začne odhalovat jedinečný talent. Pomalu se blíží knaplněnísvého velkého snu, který změní život všech, jichž se dotkne.

http://www.csfd.cz/film/2231-billy-elliot/

 

BREAKOUT

Švícarsko, 2007

Nia žije pro hudbu, breakdance a přátele.Jeho život se však naprsto změní,když je jeho nejlepší přítelPulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem.Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám,dojde k úplně jiné odplatě?

http://www.csfd.cz/film/233680-breakout/

 

DIVOTVORNÝ HRNEC  (Finian´s Rainbow) 

USA, 1968

Nestárnoucí muzikál v režii Francise Forda Coppoly se skvělým Fredem Astairem je založen na brodwayské show ze 40. let. Tajemný Ir se přestěhuje do malého jižanského městečka. Má v plánu zakopat kouzelný hrnec zlata, který ukradl skřítkovi Ogovi, a vypěstovat si tak bohatou "úrodu". Ale jeho plány jsou zničeny ve chvíli, kdy jeho dcera Sharon vysloví nesprávné přání ve chvíli, kdy stojí nad kouzelným hrncem

http://www.csfd.cz/film/1641-divotvorny-hrnec-finians-rainbow/

 

FAME

USA, 2009

Remake slavného filmu z roku 1980. FAME (Sláva) představuje talentovanou skupinu zpěváků, tanečníků, herců i umělců během čtyř let na střední škole hereckých umění, kde se scházejí studenti z veškerých společenských postavení a mají tak šanci prožít své sny a dosáhnout skutečné a trvalé slávy... která přichází jen s talentem, oddaností a tvrdou prací. Film také souvisí se vším ostatním, co ke střední škole patří - bouřlivý čas školních úloh, hlubokých přátelství a nadějných romancí. Jako každý student, který usiluje o svůj okamžik ve světle reflektorů potřebuje k tomu, aby uspěl, vrozený talent a tvrdou disciplínu. S láskou a podporou přátel a dalších umělců zjistí, kdo z nich dosáhne slávy.

 http://www.csfd.cz/film/245683-fame/videa/?text=131077

http://www.generationfame.com/

FANNY GIRL

 

FANNY LADY

 

FLASHDANCE

USA, 1983

Pocit, kterému se nic nevyrovná! Světově úspěšný muzikál 'Flashdance' vypráví příběh nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky Alex Owensové, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex zápasí o svou nezávislost a lásku a touží po splnění velkého snu - dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř. Film je plný hudby osmdesátých let, včetně známých hitů 'Flashdance - What a Feeling' a 'Maniac'. 

http://www.csfd.cz/film/29556-flashdance/

 

 


 

HIGH SCHOOL MUSICAL

USA, 2006

http://www.csfd.cz/film/226021-muzikal-ze-stredni-high-school-musical/

 

HIGH  SCHOOL MUSICAL 2

USA, 2007

http://www.csfd.cz/film/233969-muzikal-ze-stredni-2-high-school-musical-2/

 

HIGH SCHOOL MUSICAL 3

USA, 2008

http://www.csfd.cz/film/235835-muzikal-ze-stredni-3-maturitni-rocnik-high-school-musical-3-senior-year/

 

HONEY

 

HONEY 2

 

HOREČKA SOBOTNÍ NOCI

 

HŘÍŠNÝ TANEC  (Dirty Dancing)

USA, 1987

Píše se rok1963. Beatles v USA ještě nejsou známí, tancují se latinskoamerické tance. Do letoviska horského hotelu přichází na prázdninový pobyt 17-ti letá Frances, familiárně nazývaná Baby, spolu s rodiči a starší sestrou Lisou. Mezi zaměstnanci hotelu pozná Baby  úplně jiný tanec, tzv. dity dancing - nejerotičtější formu partnerského tance. Seznámí se s místním instruktorem Johnym, nejlepším tanečníkem tohoto hříšného tance. Baby s ním prožije nejen první lásku, ale z "ošklivého káčátka" se promění v sebevědomou mladou ženu a výbornou tanenčici. Zároveň pomůže Johnymyu, aby si uvědomil sám sebe.

http://www.csfd.cz/film/16366-hrisny-tanec-dirty-dancing/

 

CHICAGO

USA, Německo 2002

Kabaretní hvězdu Velmu a Roxie, snící okariéře na jevišti, spojí zločin. Obě vraždily a jedinou šancí je pro ně protřelý advokát Billy Flynn a jeho svérázný způsob obhajoby, kdy se v tisku obě představí jako nevinné oběti okolností. Zatímco dříve favorizovaná Velma hnije za mřížemi, vychytralá Roxie, s báječnou schopností používat nejšpinavější triky v pravý čas,dostává svou vysněnou velkou roli. Na titulních stránkách novin, v soudní síni i na jevišti. Hraje jako o život.

http://www.csfd.cz/film/74054-chicago/

 

 


 

KRÁLOVSKÁ SVATBA (Royal Wedding)

USA 1951

Tento Donenův snímek se v USA stal jedním ze symbolů poetiky muzikálu klasického období. Astaire přijíždí se svou sestrou do Londýna tančit, ale rozptylují je srdeční záležitosti. Postavy, stejně jako dílčí motivy zápletky, odrážely skutečnou sourozeneckou dvojici Freda aAdele Astairovy. Příběh využívá oblíbených prvků z éry 50.let, písně a tence jsou zcela neásilně zakomponovány do děje. Dominantní jsou veselá, místy vaudevillová hudební čísla, z nichž v některých Astaire úmyslně paroduje Genea Kellyho.

http://www.csfd.cz/film/2425-kralovska-svatba-royal-wedding/

 


 

LET´S DANCE

USA, 2006

http://www.csfd.cz/film/222697-lets-dance-step-up/

 

LET´S DANCE 2

USA, 2008

http://www.csfd.cz/film/233168-lets-dance-2-step-up-2-the-streets/

 

LOVE AND DANCE

Polsko, 2009

Touha tančit… Touha milovat…

„Love and Dance” je film , v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí. Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem . Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná. Na tanečním parketu také Hania zjistí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám? U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska.

http://www.csfd.cz/film/264934-love-and-dance-kochaj-i-tancz/

 

MOULIN ROUGE

Austrálie, USA, 2001

Velká Británie, 1952

Muži chladnou, jak půvaby vadnou a léta začnou přibývat. Ať je broušený tak či onak, diamant nic nepřekoná, diamant je náš nejlepší kamarád... Paříž, 1900. Byl jeden hoch, zvláštní, okouzlený hoch, smutný pohled měl, byl však velmi moudrý, jednoho dne, jednoho zázračného dne potkali jsme se na cestě záhadné a při tom, jak jsme si o mnohém povídali, o bláznech a králích, tak mi pověděl: To nejkrásnější, co můžeš poznat , je lásku dát a v lásce být milován. Moulin Rouge. Noční kabaret. Tančírna a bordel. Jeho majitelem byl Harold Zidler. Království nočních rozkoší, kde bohatí i chudí chodili za mladým a krásným podsvětím. Nejkrásnější ze všech tam byla žena, kterou jsem miloval. Satine. Byla kurtizána. Prodávala mužům svou lásku. Říkali jí jiskřivý diamant. Byla hvězdou. Žena, kterou jsem miloval, je...mrtvá. Je tomu rok, co jsem přijel do Paříže.  Psal se rok 1899, bylo to milostivé léto lásky. Nevěděl jsem nic o Moulin Rouge, Haroldu Zidlerovi ani Satine. Svět žil bohémou a já přijel z Londýna,abych byl její součástí. Na vršku poblíž Paříže stála vesnice Montmartre. Nebyla to, jak mi řekl otec... hříšná vesnice! ...ale bohémský svět, hudebníci, malíři, spisovatelé. Říkalo se jim děti revoluce. Ano, měl jsem žít bez halíře a měl jsem psát o pravdě, kráse, svobodě a o tom, v co jsem věřil nejvíc ze všeho. O lásce.

http://www.csfd.cz/film/6175-moulin-rouge-moulin-rouge/

http://www.csfd.cz/film/4605-moulin-rouge/

 

MY FAIR LADY

USA, 1964

Když se poněkud samolibému, hodně sarkastickému a zapřísáhle staromládeneckému profesoru lingvistiky Henrymu Higginsovi (Rex Harrison) připlete do cesty poněkud nevycválaná a prostořeká a hodně umolousaná květinářka Líza Doolittleová (Audrey Hepburnová) s příšerným cockney nářečím londýnských spodních vrstev, ani jeden z nich netuší, jaké bude mít toto letmé setkání dvou lidí z naprosto odlišných světů pro jejich život důsledky. Nicméně Líza je tu, v jeho domě, a výsledkem její žádosti o poskytnutí jazykového vzdělání za účelem získání vysněného místa prodavačky v květinářství je velmi odvážná sázka mezi Higginsem a dalším fonetických nadšencem plukovníkem Pickeringem o to, jestli je možné během vražedně krátkého časového období 6 měsíců vytrénovat Lízu tak, že bude moci být uvedena na velvyslanecký ples, prestižní událost té největší smetánky, aniž by kdokoliv odhalil její původ. Rošáda mezilidských vztahů začíná a po daném časovém limitu a tvrdém Higginsově výcviku Líza skutečně mluví, vypadá a chová se jako vévodkyně, nicméně triumfální slavnostní večer ještě neznamená konec příběhu. Transformovaná Líza se ani teď nedočká Higginsovy pochvaly nebo uznání a navíc netuší, co bude dál, co si počně se svou novou podobou a kam vlastně patří. A jaký dopad má její nové já na okolí, to staré i nové? Co její otec - bezstarostný popelář Alfie, plukovník Pickering, nebo zamilovaný mladík se šlechtickou krví Freddie Eynsford-Hill a hlavně co profesor Higgins - ten především bude potřebovat pořádnou ránu, aby konečně prohlédl, a vylezl ze své ulity ješitnosti...

http://www.csfd.cz/film/1837-my-fair-lady/

 


 

 

NINE

2010

 

PINA

 

PITI, PITI, PA

Francie, Itálie, 1970

Dívčí taneční skupina slaví pod vedením slavného manažera a choreografa Evanse úspěchy po celém světě. Uhlídat tento rej krasavic je však pro něj úkol vskutku heroický. Snad proto platí cosi o tom, že účel světí prostředky. Musí totiž udržet nejen profesionální kázeň, ale především i kázeň morální. Muži, to znamená vztah, sex, manželství, sňatek, dítě nebo cokoliv z toho - což pro dívku znamená konec kariéry , pro Evanse pak hledání nové tanečnice a pro soubor narušení disciplíny.

http://www.csfd.cz/film/32118-piti-piti-pa-homme-orchestre-l/

 

POMÁDA 

USA, 1978

 

http://www.csfd.cz/film/16442-pomada-grease/

 

POMÁDA 2

USA, 1982

 

http://www.csfd.cz/film/14622-pomada-2-grease-2/

 

POSEDLÉ TANCEM

FRANCIE, 2006

Manon, Aurore a Marie by rády reprezentovaly svou školu na taneční soutěži. Když vyhrají, budou moci odjet na měsíc do libovolné země. Jejich vystoupení však nedopadne nejlíp, a dívky jsou diskvalifikovány. Naštěstí se jim ale podaří přemluvit nejlepší tanečnici ze školy Djenu, aby jim pomohla a znovu se vrhají do boje! Jejich cesta za vítězstvím, plná bláznivých situací, pobaví i Vás.

http://www.csfd.cz/film/241998-posedle-tancem-mes-copines/

 

PRODUCENTI

USA 1968; USA 2005 

Filmová klasika, která se stala senzací na Broadwayi, se nyní vrací na stříbrné plátno jako filmový muzikál. Dvojnásobní držitelé ceny Tony Nathan Lane a Matthew Broderick se vrací do svých rolí Maxe Bialystocka a Lea Blooma - intrikářského divadelního producenta a jeho zakřiknutého účetního, kteří společně vymyslí bezchybný plán, jak zpronevěřit ve svůj prospěch velké množství peněz: chtějí získat vysoký rozpočet, vyprodukovat pomocí jeho zlomku levný broadwayský propadák a poté shrábnout celý rozdíl - protože žádný z investorů nebude předpokládat, že se mu nějaké peníze vrátí. Aby mohli tento záměr zrealizovat, potřebují co nejpříšernější hru , kterou se jim podaří najít v muzikálu Springtime for Hitler. Jejich plány se však začnou hroutit v okamžiku, kdy se hra překvapivě stane hitem celého města.

Ve filmu se představí také Uma Thurman v roli Ully, švédské sekretářky a rádobytanečnice, a Will Ferrell jako Franz Liebkind, neonacistický dramatik a milovník holubů, který má na kontě "nejhorší hru všech dob". 

http://www.csfd.cz/film/197371-producenti-producers-the/

http://www.csfd.cz/film/27143-producenti-producers-the/

 


 

STARCI NA CHMELU

ČR, 1964

"Ten příběh,který uvidíte a co tak divně zažíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu." Tímto nápěvkem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová. 

 http://www.csfd.cz/film/8026-starci-na-chmelu/

 

ŠKOLA TANCE A ŠARMU

USA, 2005

Frank, smutný ze sebevraždy své ženy, zastaví u autonehody na opuštěné silnici aby pomohl cizinci který je zaklíněn ve sém voze. Cizinec v posledních minutách svého života vypráví Frankovi o své první lásce, mladistvé nevinnosti a taneční škole. Prosba umírajícího muže aby Frank navštívil Školu tance a šarmu Marylin Hotchkissové se stane Frankovi osudnou ...

http://www.csfd.cz/film/188972-skola-tance-a-sarmu-marilyn-hotchkiss-ballroom-dancing-and-charm-school/

 

TANČÍM ABYCH ŽIL  (Take The Lead)

USA, 2006

Bývalý profesionální tanečník Pierre Dulane (Antonio Banderas) se rozhodne vyučovat tanec na škole v New Yorku. Zatímco jeho průprava není studentům vůbec po chuti vytvoří nakonec společně kompletně nový styl tance. Příběh je inspirován tanečníkem Pierrem Dulanem.

http://www.csfd.cz/film/205945-tancim-abych-zil-take-the-lead/

 

V PEŘINĚ

 

 

ZPÍVÁNÍ V DEŠTI  (Singin´ in the rain)

USA, 1952

Don Lockwood (Gene Kelly) a Lina Lamontová (Jean Hagenová), hvězdný hollywoodský pár hýčkaný fanoušky i filmovým studiem (pár ovšem jen na oko, kvůli publicitě), si okázale 'odbývají' další veleúspěšnou premiéru a netuší/0, že (nejen) jejich kariéry se brzy ocitnou ve vážném ohrožení. Píše se totiž rok 1927 a v americké továrně na sny zanedlouho nezůstane kámen na kameni. Revoluční vynález zvukového filmu způsobí všeobecnou paniku a chaos, kdo se nedokáže přizpůsobit, má smůlu. Vzdálenost mezi bezmezným obdivem a hlasitým výsměchem může někdy být hodně krátká, jak se záhy přesvědčí i Don s Linou. Hlas 'božské' Liny se totiž dá jen těžko popsat slovy, něco takového se slyší skutečně zřídkakdy. K tomu přidejme technické potíže a strnule herecké pózy němého filmu (do zvukového jen těžko aplikovatelné) a ostuda jako hrom při předpremiéře jejich nového kostýmního dramatu 'The Duelling Cavalier' je tady, publikum se smíchy skoro válí po zemi. Naštěstí pro Dona dostane jeho dlouholetý kumpán a kamarád do nepohody Cosmo Brown (Donald O'Connor) spásný nápad předělat 'Kavalíra' na muzikál a Linin hrůzný hlas předabovat. Je tu totiž ještě Kathy Seldenová (Debbie Reynoldsová), sympatická a talentovaná aspirantka herectví, do které je Don beznadějně zamilovaný. Kathy souhlasí s namluvením a nazpíváním Linina partu. Don ale trvá na tom, aby se jednalo jen o jeden film, a po jeho dokončení se Kathy plně soustředila na svou vlastní kariéru. Problém je pouze se žárlivou primadonou Linou, která nemá Kathy zrovna v lásce. Když na všechno přijde, nejdřív málem 'vyletí z kůže', pak ale začne intrikovat a vydírá šéfa studia, aby Kathy dabovala její hlas napořád. Po úspěšné premiéře muzikálu (přejmenovaného na 'The Dancing Cavalier')se jí ale její podlost vymstí, když Don a Cosmo odhalí pravdu přímo před zraky užaslého publika. V jediném okamžiku je Lina zesměšněna a Kathy, 'hlas, který jste dnes slyšeli, a hvězda tohoto filmu', je katapultována do nebeských výšin, navíc v náručí Dona. Nový hollywoodský pár číslo jedna je na světě.

http://www.csfd.cz/film/2428-zpivani-v-desti-singin-in-the-rain/